Sözcü Plus Giriş

İsrail polisi Mescid-i Aksa’nın tüm kapılarını kapattı

İsrail yönetimi, polis ve askeriyle Mescid-i Aksa'ya giden yollara barikat kurdu ve Mescid-i Aksa'nın tüm kapılarını kapattı

20:03 -
İsrail polisi Mescid-i Aksa’nın tüm kapılarını kapattı

İsrail polisi, bugünkü bıçaklı saldırı girişimi olayı üzerine ikindi namazından sonra Mescid-i Aksa'nın tüm kapılarını kapattı. İşgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın tüm kapıları İsrail polisi tarafından ikindi namazı sonrası yaşanan bıçaklı saldırı girişiminin ardından kapatıldı. İsrail polisinin Harem-i Şerif'i Müslümanların ibadetine kapatması üzerine, yüzlerce Filistinli akşam namazını Mescid-i Aksa'nın El-Esbat (Aslanlı) kapısında eda etti.

İSRAİL, FİLİSTİNLİLERİ PROVOKE ETTİ

Namazın ardından açıklama yapan Mescid-i Aksa Müdürü Şeyh Ömer el-Kisvani, İsrail'in Müslümanların mukaddesatını aşağıladığını ifade ederek, İsrail'in Filistinlileri provoke ettiğini söyledi. Şeyh Kisvani, İsrail'in Harem-i Şerif'in kapılarını kapatmayı adet haline getirdiğine dikkati çekerek, “Bu çok tehlikeli bir adımdır. Mescid-i Aksa'nın Müslümanların ibadetine kapatılması İsrail'in kirli hedeflerinin açık bir göstergesidir.” dedi.

İLGİLİ HABERİsrail'den yanan uçurtma üzerinden Filistin'e roketİsrail'den yanan uçurtma üzerinden Filistin'e roket
İsrail'in uygulamalarını kınadıklarını belirten Şeyh Kisvani, “İsrail en küçük bir olayda Harem-i Şerif'in kapılarını kapatıyor. Ancak bu işgal gücü iyi bilmelidir ki Mescid-i Aksa her şeyden daha büyüktür.” ifadelerini kullandı.“ARAP VE İSLAM ÜLKELERİ DE MESULDÜR”Şeyh Kisvani, olması muhtemel tüm olayların sorumluluğunun İsrail'e ait olduğunu vurgulayarak, “Bazı Arap ve İslam ülkeleri İsrail'e güzelleme yapmaktan vazgeçmelidir. İşte durumumuz bu, işte Mescid-i Aksa'nın hali bu. Burada olanlardan Mescid-i Aksa'yı ve Filistin'i ihmal eden Arap ve İslam ülkeleri de mesuldür” dedi.

İLGİLİ HABERİsrail'den Filistinli anneye kanserli çocuğuna refakat yasağıİsrail'den Filistinli anneye kanserli çocuğuna refakat yasağı

Mescid-i Aksa'yı savunmaya devam edeceklerini belirten Şeyh Kisvani, İsrail polisinin Aksa'nın kapılarını açmaması durumda yatsı namazını da burada kılacaklarını ve burada kalmaya devam edeceklerini vurguladı. İsrail polisleri, son bir ay içinde iki defa Mescid-i Aksa'yı boşaltarak kapılarını Müslümanların ibadetine kapattı. İsrail polisleri gün içinde, Mescid-i Aksa'nın Meclis Kapısı’nda bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla İsrail vatandaşı bir Filistinliye ateş ederek yaralamıştı.

m-aksa-aa

Öte yandan İsrail polisi Mescid-i Aksa'nın Esbat Kapısı’nda toplanan Filistinlileri dağıttı. AA

Son güncelleme: 17:02 31.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more