Esad ile anlaştılar! Türkiye’den çok sert tepki geldi

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden yapılan son dakika açıklamasında, Suriye rejimine ait güçlerin, Halep'te YPG'lilerin boşalttığı bölgelere yerleştiği duyuruldu. Böylece, Suriye medyası tarafından ortaya atılan, "Halep'te YPG çekiliyor" iddiası doğrulanmış oldu.

Esad ile anlaştılar! Türkiye’den çok sert tepki geldi

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin, bölgeden geçtiği son dakika haberine göre, Halep’te bulunan terör örgütü YPG güçlerinin çekildiği alanlara Suriye ordusu yerleşti.

Gece saatlerinde Suriye medyasında YPG’nin Esad rejimiyle varılan anlaşma doğrultusunda Halep’ten çekilerek Afrin’e doğru geçtiği iddia edilmişti.

Terör örgütü YPG ve Suriye rejimi bugüne kadar yaptıkları açıklamalarda herhangi bir anlaşmaya varıldığını yalanlıyordu.

ÇAVUŞOĞLU: YPG’Yİ KORUMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEYİZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cezayirli mevkidaşı Abdulkadir Mesahil ile düzenlediği ortak basın toplantısında Afrin harekatıyla ilgili önemli ifadeler kullandı. Çavuşoğlu Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin, “Rejime yakın güçlerin buraya gelip gelmediğine ilişkin çok haber çıkıyor. Tavrımız net, DAEŞ-PKK-YPG’ye karşı mücadele eden hiç kimseye karşı değiliz. Terör hepimizin ortak düşmanı. Fakat PKK-YPG’yi korumak için buraya gelmek isteyenlere fırsat vermeyiz. Daha önce 5-10 araçlık bir konvoyun ilerlemesi oldu gereken yapıldı. İster milis ister başka adı ne olursa olsun fark etmez. Bizim için hangi ülke olursa, güç olursa olsun fark etmez. Terör örgütlerine destek vermeye çalışanlar bizim için eşittir PKK-YPG’dir ona göre muamele yaparız” dedi.

 

Sıcak gelişme sonrası YPG Esad'a adeta yalvardı İlginizi Çekebilir Sıcak gelişme sonrası YPG Esad'a adeta yalvardı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...