Sözcü Plus Giriş

Trump, G-20’de Erdoğan ile yapacağı görüşmeyi iptal etti

ABD Başkanı Trump, Putin’den sonra Türkiye ve Güney Kore liderleriyle planlanan resmi görüşmeleri de iptal etti.

Sozcu.com.tr
22:02 -
Trump, G-20’de Erdoğan ile yapacağı görüşmeyi iptal etti

Arjantin’deki G20 zirvesinde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump, önce Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan kriz sebebiyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile G20 Zirvesi’nde yapacağı görüşmeyi iptal ettiğini duyurdu.

İLGİLİ HABERSon dakika haberi... G20 Zirvesi öncesi sıcak gelişme! Trump, Putin ile görüşmesini iptal ettiSon dakika haberi... G20 Zirvesi öncesi sıcak gelişme! Trump, Putin ile görüşmesini iptal etti

ERDOĞAN GÖRÜŞMESİ DE İPTAL

Bu gelişmenin ardından bir kaç saat sonra da iptal edilen görüşmelere yenileri eklendi. Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile yapması planlanan resmi görüşmeleri de iptal ettiği öğrenildi.

İLGİLİ HABERMacron'dan flaş veliaht prens kararı!Macron'dan flaş veliaht prens kararı!

BEYAZ SARAY’DAN AÇIKLAMA

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Sanders, Başkan Donald Trump'ın Arjantin'de yapılan G-20 zirvesi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Güney Kore Cumhurbaşkanıyla yapacağı görüşmelerin ikili resmi görüşmeler şeklinde olmayacağını söyledi. Sanders açıklamasında görüşmelerin zirve sırasında gayrı resmi biçimde ayaküstü yapılacağını kaydetti.

Son güncelleme: 11:31 18.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more