Sözcü Plus Giriş

Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’dan flaş Türkiye kararı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, gelecek ay Türkiye ve İsrail'i ziyaret edeceğini belirtti.

22:08 -
Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’dan flaş Türkiye kararı!

Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton, Twitter hesabından, Türkiye ve İsrail’e yapacağı ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu.

İLGİLİ HABERBolton'dan Kaşıkçı kaydı için tuhaf cevap: Niye dinleyeyim?Bolton'dan Kaşıkçı kaydı için tuhaf cevap: Niye dinleyeyim?

ABD’nin Suriye’den çekilme kararına atıfta bulunan Bolton, “Ocakta İsrail ve Türkiye’ye gitmek için sabırsızlanıyorum. DEAŞ’la mücadelenin bir sonraki adımını ve bölgedeki müttefiklerle ortakların karşılaştığı güvenlik sorunlarını konuşacağız” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERTrump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton: İran'a için daha fazlası gelecekTrump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton: İran'a için daha fazlası gelecek

Trump da geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptığını duyurmuş, görüşmede terör örgütü IŞİD, Suriye’deki ortak girişim, ABD askerlerinin bölgeden çekilmesi ve iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin ele alındığını belirtmişti. AA

Son güncelleme: 08:49 03.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more