Sözcü Plus Giriş

Kaşıkçı’nın oğlu Suudi Arabistan’dan ayrıldı

Aile yakınlarından edinilen bilgiye göre, Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Suudi Arabistan'dan ayrıldı. Kaşıkçı'nın oğlunun ABD'ye gittiği iddia edildi.

Güncellenme: 10:46, 27/10/2018
Kaşıkçı’nın oğlu Suudi Arabistan’dan ayrıldı

İstanbul'da Suudi Arabistan konsolosluğuna girdikten sonra bir daha haber alınamayan Gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’da bulunan oğlunun ülkeden ayrıldığı belirtildi. Kaşıkçı’nin oğlunun ABD’ye gittiği ileri sürüldü.

İlginizi ÇekebilirKaşıkçı cinayetinde flaş gelişme! Kaşıkçı'nın cesedi valizlerle konuta taşındı | Son dakika haberleriKaşıkçı cinayetinde flaş gelişme! Kaşıkçı'nın cesedi valizlerle konuta taşındı | Son dakika haberleri

KAŞIKÇI OLAYI

Resmi işlemler için Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na gittikten sonra bir daha haber alınamayan Kaşıkçı’nın gittiği başkonsolosluktan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, binada aynı saatlerde 2 uçakla İstanbul’a gelen, aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti.

İlginizi ÇekebilirAvrupa Parlamentosu'ndan Kaşıkçı çağrısıAvrupa Parlamentosu'ndan Kaşıkçı çağrısı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında görevlendirilen bir başsavcıvekili ile bir savcı koordinesinde, konsolosluk binası ile Türkiye’den ayrılan Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed el Uteybi’nin konutunda inceleme yapılmıştı. Suudi Arabistan yönetimi, 20 Ekim’de, Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü açıklamıştı.

Yayınlanma Tarihi:18:17,