Sözcü Plus Giriş

Rusya’ya müdahale sinyali! NATO devrede…

Karadeniz'de Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan çatışmaların ardından NATO-Ukrayna komisyonu acil olarak toplandı. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, 'NATO tüm üyeleriyle Ukrayna'nın arkasındadır' dedi.

Sozcu.com.tr
19:59 -
Rusya’ya müdahale sinyali! NATO devrede…

Dünya gündemini ilgilendiren son dakika gelişmesi… Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilim sonrasında NATO Genel Sekreteri’nden Rusya’ya sert uyarılar geldi. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Rusya’nın Ukrayna gemilerine saldırmasını yönelik olarak, “NATO, Ukrayna’nın arkasında. Rusya yaptıklarının bir karşılığı olduğunu anlamalı. Gözaltına alınan Ukraynalı denizciler serbest bırakılmalı ve Ukrayna’ya ait gemiler bir an önce geri iade edilmeli” ifadelerini kullandı.

Stoltenberg, bütün NATO üyelerinin Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne yönelik destek verdiklerini söylediği açıklamasının sonunda Rusya’nın bölgede yaptıklarının bir sonucu olacağını anlamasının gerektiğini vurguladı.

 

İLGİLİ HABER Ruslar Ukraynalı askerleri gözaltına aldı Ruslar Ukraynalı askerleri gözaltına aldı İLGİLİ HABERRusya'dan Ukrayna'ya nota verildiRusya'dan Ukrayna'ya nota verildi

 

Son güncelleme: 11:32 18.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more