Reklamsız Sözcü

Rusya’dan Doğu Guta açıklaması

Rusya'dan Doğu Guta'daki saldırıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Açıklamada yaralılarda kimyasal zehirlenme izine rastlanmadığı belirtildi.

20:33 -
Rusya’dan Doğu Guta açıklaması

Suriye’de Doğu Guta’da gerçekleştirilen saldırıyla ilgili ABD ve Rusya’dan iki farklı açıklama geldi. ABD’nin gün içinde ‘sinir gazı’ kullanıldı açıklamasının hemen ardından Rusa’ya da bir açıklamada bulundu. Rusya Ordusu tarafından yapılan açıklamada Duma’da herhangi bir kimyasal saldırı bulgusuna rastlanmadığı ve yaralılarda kimyasal zehirlenme izi olmadığı ileri sürüldü.

İLGİLİ HABERSon Dakika... ABD: Suriye'deki saldırıda sinir gazı kullanıldıSon Dakika... ABD: Suriye'deki saldırıda sinir gazı kullanıldı
Rusya Savunma Bakanlığı da ‘kimyasal saldırı’ iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada Beyaz Miğferler tarafından yayılan görüntülerin sahte olduğunu belirtti.  Açıklamada cihatçı bağlantılı grubun, İslam Ordusu’nun Duma’dan çekilmesini engellemek için bilgi kirliliği yarattığı bildirildi. Rusya açıklamasında Duma’ya radyasyon, kimyasal ve biyolojik silah araştırması için Rus uzmanların gönderilebileceği belirtildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:24 22.06.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more