Sözcü Plus Giriş

Suudi Dışişleri’nden Cemal Kaşıkçı açıklaması! ‘Cesedini bulmaya çalışıyoruz’

Son dakika... Suudi Dışişleri'nden yapılan Cemal Kaşıkçı açıklamasında, "Hem Cemal Kaşıkçı'ya ne olduğunu hem de cesedin nerede olduğunu bilmiyoruz. Bunları öğrenme konusunda kararlıyız. Sorumlular cezalandırılacak" ifadeleri kullanıldı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 10:47, 27/10/2018
Suudi Dışişleri’nden Cemal Kaşıkçı açıklaması! ‘Cesedini bulmaya çalışıyoruz’

Suudi Dışişleri’nden yapılan son dakika Cemal Kaşıkçı açıklamasında Suudi Dışişleri Bakanı Cubeyr, “Kaşıkçı’nın cesedini bulmaya ve ne olduğunu öğrenmeye çalışıyoruz” dedi.

Cubeyr yaşananları ‘büyük ve ölümcül’ bir hata olarak adlandırırken, “Bu korkunç bir trajedi. Yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Acılarını hissediyoruz. Sorumlular cezalandırılacaktır” ifadelerini kullandı.

PRENSİN HABERİ YOK

Dışişleri Bakanı Amerikan Fox News’e verdiği demeçte, “Veliaht Prens söz konusu iddiaları yalanladı ve bundan haberi yoktu. Olaydan üst düzey istihbarat yetkilerinin de haberi yoktu. Bu kişiler güvenlik meseleleriyle ilgilenen normal güvenlik elemanlarıydı. Bu şahısların yetki ve sorumluluklarını aştıkları bir operasyondu. Kaşıkçı’yı konsoloslukta öldürerek hata yaptılar ve bunu saklamaya çalıştılar” diyerek Veliaht Prens Selman’ı savundu. Reuters

 

İlginizi ÇekebilirCemal Kaşıkçı'nın ölümü müzakere ekibinin bir hatası!Cemal Kaşıkçı'nın ölümü müzakere ekibinin bir hatası!İlginizi ÇekebilirCemal Kaşıkçı kimdir? Cemal Kaşıkçı kimdir?

 

Yayınlanma Tarihi:18:44,