Sözcü Plus Giriş

Trump’dan flaş Kaşıkçı açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, İstanbul'daki Suudi konsolosluğunda koybolan ya da alıkonulan Washington Post gazetesi yazarı Cemal Kaşıkçı konusunda Suudi yetkililerle henüz görüşmediğini ve konu hakkında hiçbir şey bilmediğini açıkladı. Dışişleri de aynı şekilde konu hakkında bilgilerinin olmadığını belirtti.

18:02 -
Trump’dan flaş Kaşıkçı açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın akıbetiyle ilgili Suudi Arabistan yetkilileriyle henüz görüşmediğini, ancak görüşeceğini söyledi.

DIŞİŞLERİ VE SAVUNMA BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA GELDİ

ABD Dışişleri Sözcüsü Nauert, yaptığı açıklamada “Bu konuda bir bilgimiz yok” dedi.

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden haber alınamayan Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’ya ilişkin, “Bu durumu yakından izliyoruz ve Dışişleri Bakanlığı ile yakından çalışıyoruz” dedi.

Mattis, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos ile ABD Savunma Bakanlığı’nda (Pentagon) bir araya geldi. Yunanistan’ı ‘mükemmel bir ortak’ olarak niteleyen Mattis, “Suda Körfezi bizim için Akdeniz’de ve NATO’nun diğer bölgelerindeki en önemli limanlarımızdan biri” değerlendirmesini yaptı.

Görüşme öncesinde gazetecilere açıklama yapan Mattis, Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın 2 Ekim’den bu yana kayıp olmasına ilişkin bir soruya, “Bu durumu yakından izliyoruz ve Dışişleri Bakanlığı ile yakından çalışıyoruz” yanıtını verdi. Reuters

İLGİLİ HABERSon dakika... Suudi konsolosluğunu kimin arayacağı belli olduSon dakika... Suudi konsolosluğunu kimin arayacağı belli oldu

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:27 12.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more