Trump’tan Erdoğan’a ‘Rahip Brunson’ çağrısı

ABD Başkanı Donald Trump, tutuklu bulunan rahip Andrew Bronson'un serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın girişimde bulunmasını istedi.

Trump’tan Erdoğan’a ‘Rahip Brunson’ çağrısı

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'de tutuklu olan papazın serbest bırakılması çağrısını yeniledi. Türkiye'den iadesini istediği ve terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen ABD uyruklu Papaz Andrew Craig Brunson'un yargılandığını davada tutukluluğuna karar verilmesinden sonra ABD Başkanı Trump, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunarak, suçsuz günahsız dediği Papaz Brunson'un serbest bırakılmasını istedi.

ABD Başkanı Donald Trump gece yarısı Twitter üzerinden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da Mention’layarak yaptığı açıklamada; “Amerikalı saygı değer rahip Brunson'ın hapisten çıkartılmaması Türkiye için gerçek bir utanç. O çok uzun zamandır rehine olarak tutuluyor. Erdoğan bu harika hristiyan koca ve babanın serbest kalması için bir şeyler yapmalı. O yanlış hiçbir şey yapmadı ve ailesinin ona ihtiyacı var!” ifadelerini kullandı.

trump

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...