Sözcü Plus Giriş

Trump’tan flaş Kaşıkçı ve Suudi Arabistan açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump yaptığı son dakika açıklamasında "Kaşıkçı soruşturması yüzünden Suudi Arabistan'dan uzaklaşmak istemiyoruz" dedi. Trump, Türkiye'den ses ve görüntü kayıtlarını da talep etti.

Sozcu.com.tr
18:12 -
Trump’tan flaş Kaşıkçı ve Suudi Arabistan açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Cemal Kaşıkçı hakkında yürütülen soruşturma için flaş açıklamalarda bulundu.

Donald Trump, Suudi kraliyet ailesinin bu karışmadığını umduğunu söylerken körfezdeki müttefik Suudi Arabistan ile bu nedenden ötürü uzaklaşmak istemediğini belirtti. Kaşıkçı’ya ait olduğu söylenen görüntü ve ses kayıtlarını Türkiye’den talep eden Trump, “Kaşıkçı’ya ne olduğu bu hafta içinde belli olur” ifadelerini kullandı.

POMPEO’NUN RAPORU BEKLENECEK

Suudi Arabistan’ın Ortadoğu’da en iyi müttefiklerden biri olduğunu vurgulayan ve Suudi Arabistan’ın ABD’den aldığı mal ve askeri malzemelere ilişkin rakamları dile getiren Trump, “Suudi Arabistan’ı korumaya mı çalışıyorsunuz?” sorusuna  “Ben hiçbir şeyi örtmeye çalışmıyorum. Ne olduğunu öğrenmeye çalışıyorum” karşılığını verdi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, konuyla ilgili olarak Suudi Arabistan ve Türkiye’yi ziyaret ettiğine değinen Trump, “Pompeo, bu gece ya da yarın sabah dönmüş olacak. Kendisi, Veliaht Prens ile görüştü. Döndüğünde bu konuyla ilgili kapsamlı bir rapor verecek. İlk soracağım soru bu olacak” diye konuştu.  REUTERS

 

İLGİLİ HABERSon dakika: ABD'den flaş yaptırım açıklaması! 'Kısa sürede karar verilecek'Son dakika: ABD'den flaş yaptırım açıklaması! 'Kısa sürede karar verilecek'

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 21:51 17.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more