Sözcü Plus Giriş

Sosyal medya bu notu konuşuyor! Oğlundan ilk kez ayrı kaldığı gün…

İngiltere'de 10 aylık oğlundan ilk kez ayrılarak işe başlayan bir anne, bebek bakıcısının bir kutu çikolata, kahve ve kağıt mendille eline tutuşturduğu notu sosyal medyada paylaştı. Bakıcının sözleri hızla yayılarak viral oldu.

12:51 -
Sosyal medya bu notu konuşuyor! Oğlundan ilk kez ayrı kaldığı gün…

Adı açıklanmayan bakıcı, Wokingham kentinde yaşayan Charlie Kirkaldy adlı anneye “Çocuğunuz emin ellerde” mesajını verdiği ve şiirsel bir dille kaleme aldığı notunda “Bugün sizin için uzun olacak. Mendiller, gözyaşlarınızı silmek, kahve yüzünüze gülümseme getirmek, çikolata da gününüzün çabuk geçmesini sağlamak için” dedi.

Oğlundan ilk kez bu kadar uzun süre ayrı kalan Kirkaldy, Instagram’da hediyeler ve notun fotoğrafını “Bugün Sam’in bakıcısıyla ilk günü. Gözyaşlarımı tutmaya çalışırken, bakıcı elime bunları tutuşturdu” notuyla paylaştı.

‘Ne muhteşem bir insan’

Kirkaldy Huffington Post’a şunları söyledi:

“İşe geri dönerken çocuğunuzu arkada bırakmak çok zor. Ama birçoğumuz için bu bir zorunluluk. Birçok duyguyu aynı anda yaşadım. İşe geri dönmenin gerginliği ve heyecanı vardı. Ama ağır basan duygu, çocuğunuzu daha yeni tanıştığınız birinin eline teslim etmekten kaynaklanan üzüntü ve suçluluk hissiydi. Daha ilk günden oğlum için doğru kişiyi bulduğumu anlamıştım. Bana verdiği düşünceli hediye de bunun kanıtı.”

Sosyal medyada viral olan bakıcı için, “Ne düşünceli, ne muhteşem bir insan” yorumları yapıldı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more