Sözcü Plus Giriş

Su kaydırağı kabusu oldu… Bacağı bu hale geldi!

İspanya'ya tatilen giden bir İngiliz turist, otelin su kaydırağında geçirdiği kaza sonrası bacağını kaybetme tehlikesi atlattı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 16:10, 08/06/2018
Su kaydırağı kabusu oldu… Bacağı bu hale geldi!

İngiltere’nin Manchester kentinde yaşayan Helen Priestley, ailesiyle birlikte İspanya’nın Benidorm kentine tatile gitti. Burada 4 yıldızlı bir otele yerleşen aile başlarına geleceklerden habersiz tatillerine başladı.

Priestley, tatilin ikinci günü otelin eğlence havuzundaki su kaydıraklarına gitti. Kaydıraklardan birine binen 42 yaşındaki kadın, su akışının çok kuvvetli olması nedeniyle önce başını çarptı ardından bacağından yaralandı.

kaydirak-1

Havuzdan çıktığında bacağında derin kesikler oluşan kadın hastaneye kaldırıldı. Bacağına müdahale edildikten sonra ülkesine dönen kadın, 2 hafta sonra bacağındaki dayanılmaz ağrıyla yeniden hastaneye gitti.

kaydirak-4

Otelde geçirdiği kazada bacağı enfeksiyon kapan Priestley, et yiyen bakterilerle mücadele etmeye başladı. Bacağındaki yumuşak dokuları zarar gören kadına, enfeksiyonun vücuduna yayılmaması için bacağının kesilebileceği söylendi.

kaydirak-3

Uzun ve acılı geçen tedavi sürecinin ardından bacağının kesilmesinden kurtulan Priestley, tatilde bir anlık eğlence sırasında hayatını kabusa çeviren enfeksiyon için otele dava açmaya hazırlanıyor.

kaydirak-2