Sözcü Plus Giriş

Suriye’de Rus uçağı düştü: 39 ölü

Rus haber ajansı RIA'nın haberine göre, Suriye'deki Rus üslerinde bir uçak düştü. Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'de Hmeymim hava üssü yakınlarında düşen askeri nakliye uçağında 39 kişinin bulunduğunu açıkladı.

Sozcu.com.tr
16:43 -
Suriye’de Rus uçağı düştü: 39 ölü

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada uçakta 26 yolcu ve 6 mürettebat bulunduğu ve bunların hepsinin kaza anında hayatını kaybettiği ifade edildi.

Yapılan açıklamada, uçağın teknik bir aksaklık dolayısıyla düşmüş olabileceği belirtildi. Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileri, An-26 tipi bir kargo uçağının, Suriye’deki Hmeymim Hava Üssü’ne indiği sırada düştüğünü vurguladı.

Suriye’de daha önce de bir An-26 tipi kargo uçağı düşmüştü. 2015 yılının Ocak ayında İdlib’teki askeri üste yaşanan kazada 29’u yolcu 35 kişi hayatını kaybetmişti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e konuyla ilgili bir rapor sunulduğu belirtilirken, Putin’in kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziye mesajı verdiği açıklandı.

RUSYA’DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

İlk raporlara göre uçakta 6 mürettebat olmak üzere toplamda 32 kişinin bulunduğu bilgisine yer verilmişti. Rusya Savunma Bakanlığı ise düşen uçakta 32 kişinin değil 39 kişinin bulunduğunu açıkladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Hmeymim Havaalanına iniş yaparken düşen An-26 nakliye uçağında 33 yolcu ve 6 mürettebat vardı. Hepsi Rus Silahlı Kuvvetleri askeri görevlileri. Rus Savunma Bakanlığının komisyonu kazanın tüm yönlerini inceliyor. Savunma Bakanlığı, kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ve aileleri için mümkün olan her türlü yardımı ve desteği sağlayacaktır” denildi.

Son güncelleme: 23:45 06.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more