Sözcü Plus Giriş

Taciz skandalı beyaz perdeye uyarlanacak!

ABD'li yönetmen Brian De Palma, ünlü yapımcı Harvey Weinstein'ın onlarca kadına cinsel taciz ve tecavüzle suçlandığı skandalı temel alan "korku filminin" senaryosunu yazmaya başladığını söyledi.

null
Güncellenme: 15:25, 02/06/2018
Taciz skandalı beyaz perdeye uyarlanacak!

Carrie (Günah Tohumu) ve Scarface (Yaralı Yüz) gibi unutulmaz filmlerin de yönetmeni olan 77 yaşındaki De Palma, Weinstein Skandalı’nı yakından izlediğini belirtti.

De Palma, “Skandalda adı geçen birçok kişiyi tanıyorum. Yıllardır hikayeler duyuyorum. Bir yönetmen oyuncuların güvenini ve sevgisini kazanmalı. Yapabileceğiniz en kötü şey, şehvetinize yenik düşerek bunu çiğnemektir” dedi.

‘Adı Weinstein olmayacak’

Brian De Palma, Le Parisien gazetesine verdiği mülakatta da bir Fransız yapımcıyla üzerinde çalıştıkları senaryonun, film sektöründeki bu tür suistimallere dikkat çekmeyi amaçladığını söyledi.

De Palma, “Benim karakterimin adı Harvey Weinstein olmayacak. Bu bir korku filmi, cinsel saldırgan var ve konu film sektöründe geçiyor” diye konuştu.

Weinstein'ın tacizine uğrayan isimler arasında Gwyneth Paltrow da yer alıyor.

Weinstein’ın tacizine uğrayan isimler arasında Gwyneth Paltrow da yer alıyor.

Sosyal medyada Hollywood’daki cinsel tacize karşı başlatılan ve kadınların, uğradıkları cinsel saldırıları anlattığı #MeToo hareketinin fimlerin konusu ve yapılış biçimini kökten değiştirebileceğine dikkat çeken De Palma, “Kadınların estetiği kontrol etmeye başlamasının neler getireceğini göreceğiz. Çünkü birçok film, erkeklerin bakış açısıyla yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:15:24,