Sözcü Plus Giriş

Telefonu şarja takıp banyoya girdi, elektriğe kapıldı öldü

Rusya'da yaşayan 12 yaşındaki genç kız banyoya girerken telefonunu şarja taktı. Fakat telefon ve şarj kablosunun küvete düşmesiyle birlikte akıma kapıldı. Genç kızın olay yerinde hayatını kaybettiği açıklandı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 12:58, 02/02/2018
Telefonu şarja takıp banyoya girdi, elektriğe kapıldı öldü

Rusya güne korkunç bir haberle başladı… Başkent Moskova’da yaşayan 12 yaşındaki Kseniya isimli genç öğrenci, eve geldikten sonra banyoya gitti. Fakat telefonunu elinden bırakamayan Kseniya, banyo yapmadan önce telefonu şarja taktı.

Duş alırken telefonu küvetin içine düşünce ise bir felaket meydana geldi. Akıllı telefonunun ve kablosunun suya düşmesiyle birlikte oluşan akım dolayısıyla genç kız çarpıldı. Okuldan sonra arkadaşlarıyla basketbol oynayan ve bu sebeple hızla duşa giren genç kadın akıma kapılarak olay yerinde yaşamını kaybetti.

Olayı soruşturan yetkililer, “Genç kız telefonuyla müzik dinliyormuş, fakat şarjı bitince telefonu şarja takmış ve banyoya girmiş. Fakat telefon ve kablosu suya düşünce elektrik akımına kapılmış” dedi.

Genç kızın acılı annesi, içeride yemek yaptığını ve banyodan ses gelmemesi üzerine endişelenerek içeri girdiğini söylerken, “Olay yerine geldiğimde hayattaydı ve onu kurtarmaya çalıştım” dedi.