Sözcü Plus Giriş

Transparan kıyafeti başına iş açmıştı… Mısırlı oyuncuyla ilgili flaş gelişme

Mısır'da bir etkinlikte giydiği transparan elbise nedeniyle eleştirilerin hedefi olan ve hakkında suç duyurusunda bulunulan oyuncu Rania Yusuf'la ilgili flaş bir gelişme yaşandı. 5 yıla kadar hapis cezası alabileceği konuşulan Yusuf'un özür dilemesi üzerine, şikayetten vazgeçildiği öğrenildi.

Sozcu.com.tr
13:32 -
Transparan kıyafeti başına iş açmıştı… Mısırlı oyuncuyla ilgili flaş gelişme

Yusuf’a dava açan 3 avukat, sanatçı özür dilediği için şikayetlerini geri çektiklerini belirtti.

Avukatlar Amr Abdel Salam, Hamido Jameel al-Prince ve Wahid al-Kilani, yaptıkları yazılı açıklamada, durumun Yusuf’a özel bir şeymiş gibi algılanmamasını, sanatçıya müstehcen davranışlarda bulunarak topluma kötü örnek olduğu için dava açtıklarını öne sürdü.

Yusuf'un kıyafet seçimi ülkede gündem olmuştu.

Yusuf’un kıyafet seçimi ülkede gündem olmuştu.

Avukatlar yaptıkları açıklamada, “Sanatçı Yusuf, bizden ve Mısır halkından özür diledi. Bu yüzden vazgeçtik. Diğer sanatçıları da rol model olduklarını hatırlamaya ve topluma kötü örnek olacak davranışlardan uzak durmaya çağırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

SOSYAL MEDYADAN ÖZÜR

Yusuf, hakkında ‘Mısır halkını küçümseme ve Mısırlı kadınların adını lekeleme’ şikayetiyle açılan davanın ardından sosyal medya üzerinden şu sözlerle özür dilemişti:

“Üzdüğüm ve rahatsız ettiğim ailelerden özür dilerim. Bu elbisenin bu kadar öfke yaratacağını düşünmemiştim ve bunu giyerken iyi niyetliydim.”

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more