Trump ilk kez geri adım attı: Dilim sürçtü

ABD Başkanı Donald Trump, önceki açıklamalarının aksi yönde bir açıklama yaparak, ABD istihbarat servislerinin Rusya'nın 2016 Başkanlık seçimlerine müdahale ettiğine dair ulaştıkları sonucu kabul ettiğini söyledi. Tepkiler üzerine Trump, "Dilim sürçtü" dedi.

Trump ilk kez geri adım attı: Dilim sürçtü

Trump, Pazartesi günü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le yaptığı açıklamada, Rusya’nın böyle bir müdahalede bulunması için bir neden görmediğini belirtmişti. Trump’ın bu açıklamaları sadece Demokrat Parti değil Cumhuriyetçi Parti içinde de tepkilere neden olmuştu. ABD Başkanı, Salı günü yaptığı açıklamadaysa bu konuşması sırasında hata yaptığını, Rusya’nın seçimlere müdahale etmemesi için bir neden görmediğini söylemek istediğini belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump, Pazartesi günü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile düzenlediği basın toplantısında Rusya’nın 2016’daki ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarıyla ilgili olarak kendisini yanlış ifade ettiğini söyledi. Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de gerçekleşen zirvenin ardından düzenlenen basın toplantısında Trump, Rusya’nın ABD seçimlerine müdahale etmesi için “hiçbir neden görmediğini” belirtmişti. Salı günü Beyaz Saray’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, aslında Rusya’nın ABD seçimlerine müdahale “etmemesi” için bir neden göremediğini kastettiğini savundu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...