Sözcü Plus Giriş

Trump’a gelen zarfı açtı, hastaneye kaldırıldı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın oğlu Donald Trump Jr. adına gelen mektubu açan Vanessa Trump, zarftan beyaz bir toz çıkmasının ardından önlem amaçlı olarak hastaneye kaldırıldı.

null
Güncellenme: 10:50, 13/02/2018
Trump’a gelen zarfı açtı, hastaneye kaldırıldı!

Mektup, ABD Başkanı Donald Trump’ın en büyük oğlu olan Donald Trump Jr. adına Manhattan’daki evlerine gönderilmişti. Zarfın açıldığı sırada olay yerinde olan iki kişi daha itfaiyeciler tarafından hastaneye kaldırıldı.

 

BBC’ye bilgi veren New York polisi beyaz tozu test ettiklerini ve tozun herhangi bir tehlike teşkil etmediğini söyledi. Konuyla ilgili bir tweet atan Trump Jr, ailesinin güvende olduğunu söyledi ve olayı “iğrenç” diye niteledi.

İlginizi ÇekebilirSon dakika haberi! ABD'den skandal terör bütçesi!Son dakika haberi! ABD'den skandal terör bütçesi!

Olay yerel saatle 10:00’da meydana geldi. New York itfaiyesi, çiftin dairesinin önlem amaçlı olarak dezenfekte edildiğini duyurdu. ABD’li yayın kuruluşu CBS’e göre Vanessa Trump’a mektubu annesi uzattı.

ABD Gizli Servisi mektubun incelendiğini açıkladı.

Yetkililer 2001’de siyasetçi ve gazetecilere gönderilen şarbonlu mektupların beş kişiyi öldürmesinin ardından postayla gönderilen zehirli maddelere karşı alarma geçmiş durumda.

İlginizi ÇekebilirRusya'dan son dakika Suriye uyarısı!Rusya'dan son dakika Suriye uyarısı!

OBAMA’YA RİSİNLİ MEKTUP GÖNDERİLMİŞTİ

Eski ABD Başkanı Barack Obama’ya da içinde benzer bir mektup gönderilmişti. Gizli Servis tarafından yapılan açıklamada mektubun içinde ‘risin’ bulunduğu açıklanmıştı. ‘Gene Otu’ndan çıkartılan risin, siyanürden bin kat daha zehirli bir madde. Risin solunduğunda, yutulduğunda ya da vücuda enjekte edildiğinde ölümcül olabiliyor. (BBC TÜRKÇE)

Yayınlanma Tarihi:08:03,