Sözcü Plus Giriş

Trump’ın eski danışmanından rezalet açıklama: Türkiye en kötüsü olacak

ABD Başkanı Donald Trump'ın 2016'daki seçimlerde zafere ulaşmasının mimarlarından olan Steve Bannon İsrail basınına konuştu. Geçtiğimiz aylarda Trump'ın danışmanı olarak çalıştığı görevine son verilen Bannon, İsrail'in çok okunan gazetelerinden Haaretz'e konuştu. Bannon, yeni şeytan üçgeni olarak tanımladığı ülkeler arasında da Türkiye'yi gösterdi.

Sozcu.com.tr
07:48 -
Trump’ın eski danışmanından rezalet açıklama: Türkiye en kötüsü olacak

ABD Başkanı Donald Trump’ın seçimden zaferle ayrılmasının arkasındaki isim olarak lanse edilen Steve Bannon, İsrail basınına konuştu. Trump’ın başkan olmasının arkasındaki vizyonu geliştirmekten sorumlu olan ve medya kuruluşlarına sahip olan Bannon, skandal ifadeler kullandı.

bannon-reuterss

Haaretz gazetesinin farklı konularda sorularına yanıtlar veren Bannon’ın, röportajın bir noktasında eline ufak bir defter ve kalem alarak üçgen çizdiği aktarılıyor. Gazete, Trump’ın eski danışmanının çizdiği üçgene “yeni şer üçgeni” adını verdiğini aktarırken Bannon’ın, Bu yeni şer üçgeninin üç köşesinde İran, Çin ve Türkiye var. Türkiye bunlar arasında en kötüsü çıkacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihi bir figür olduğuna inanıyor” dedi.

Son güncelleme: 07:52 01.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more