Sözcü Plus Giriş

Trump’tan göçmen konvoyuna tehdit!

ABD Başkanı Donald Trump, Orta Amerika'dan ABD'ye ulaşmak için yola çıkan 7 bin kişilik göçmen konvoyundan hiç kimsenin, mahkeme onayı olmadan ülkeye alınmayacağını belirtti. Trump, "ABD'nin onlarca yıldır süren tacizden sonra artık bu pahalı ve tehlikeli duruma müsamaha göstermesinin bir yolu yok!" ifadesini kullandı.

07:07 -
Trump’tan göçmen konvoyuna tehdit!

Trump, Orta Amerika’dan yola çıkan ve ABD’nin güney sınırına ulaşan göçmenlere ilişkin sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaptı.

Mahkeme onayı olmadığı sürece hiçbir göçmenin ülkeye alınmayacağını vurgulayan Trump, “Ülkemize sadece yasal olarak gelenlere izin vereceğiz. Bunun haricinde çok güçlü politikamız ‘yakala ve tutukla’ şeklindedir” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERİşte Trump'ın vururuz dedikleri... Namlunun ucundaki çocuklarİşte Trump'ın vururuz dedikleri... Namlunun ucundaki çocuklar

Trump, göçmenlerin Meksika’da kalacağını belirterek gerekli görülmesi halinde güney sınırlarının tamamen kapatılacağını kaydetti.

Donald Trump, “ABD’nin onlarca yıldır süren tacizden sonra artık bu pahalı ve tehlikeli duruma müsamaha göstermesinin bir yolu yok!” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERWashington Post gazetesinden sert tepki: Trump'a bir tomar para göster ve...Washington Post gazetesinden sert tepki: Trump'a bir tomar para göster ve...

MEKSİKA’DAN O İDDİAYA YALANLAMA

Washington Post gazetesinde bugün yer alan haberde, Trump yönetiminin Meksika'da göreve gelmek üzere olan yeni hükümetle anlaşarak ABD’ye iltica etmek isteyen göçmenlerin ABD sınır güvenlik görevlilerince yasal işlemleri yapılana kadar Meksika’da bekleyecekleri ileri sürüldü.

İLGİLİ HABERABD askerleri Meksika sınırına doğru harekete geçtiABD askerleri Meksika sınırına doğru harekete geçti

Konuya ilişkin açıklama yapan Meksika hükümetinin dışişleri bakanı adayı Olga Sanchez, iddiayı reddederek herhangi bir anlaşma yapılmadığını belirtti. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more