Sözcü Plus Giriş

Trump’tan ilginç tehdit: Hükümeti kapatırım

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırında devam eden göçmen krizi sebebiyle inşa etmeyi planladığı duvar için gerekli bütçeyi alamaması halinde hükümeti kapatabileceğini açıkladı.

22:51 -
Trump’tan ilginç tehdit: Hükümeti kapatırım

ABD Başkanı Donald Trump basına yaptığı açıklamada, Orta Amerika Ülkeleri’nden gelen göçmenlerin Meksika sınırı üzerinden ülkeye girmesini önlemek için iki ülke arasında inşa etmeyi planladığı duvar için gerekli bütçenin ayarlanmaması halinde hükümeti kapatabileceğini söyledi. Trump, “Bir kapatma söz konusu olabilir mi? Duvarı da içeren sınır güvenliği konusu sebebi ile kesinlikle olabilir” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERTrump'tan Kaşıkçı cinayeti açıklamasıTrump'tan Kaşıkçı cinayeti açıklaması

“BEN İZİN VERDİM”

Gerekli durumlarda sınırdaki ABD askerlerinin öldürücü güç kullanmasına izin verileceği konusunda değinen Trump, “Eğer öldürücü güç kullanmak zorunda kalırlarsa, ben izin verdim. Umarım kullanmak zorunda kalmazlar” dedi.

‘ÖLDÜRÜCÜ GÜÇ’ KULLANMA YETKİSİ

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis ise yaptığı açıklamada ABD İç Güvelik Bakanlığından henüz bu yönde bir bildirim almadıklarını belirterek, bakanlıktan böyle bir talebin gelmesi halinde ‘öldürücü güç’ kullanma yetkisinin ABD askerlerine verilebileceğini duyurmuştu.  İHA

Son güncelleme: 22:55 22.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more