Sözcü Plus Giriş

Trump’tan ‘Sarı Yelekliler’ yorumu: Fransa’yı seviyorum

ABD Başkanı Donald Trump, Fransa'da yaşanan gösterilere ilişkin, ülkesinin çekildiği ve iklim değişikliğiyle küresel mücadeleyi hedefleyen Paris Anlaşması'na atıfta bulunarak, "Anlaşma, Paris'te işe yaramadı. 'Trump'ı istiyoruz' sloganları atıyorlar. Fransa'yı seviyorum." değerlendirmesinde bulundu.

16:45 -
Trump’tan ‘Sarı Yelekliler’ yorumu: Fransa’yı seviyorum

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Fransa’nın her yerinde protestolar ve kargaşanın hüküm sürdüğünü yazdı.

Paris Anlaşması’nın Paris için pek de işe yaramadığını ve Fransa’nın her yerinde protestolar ve kargaşa olduğunu belirten Trump, “İnsanlar, çevreyi korumak adına üçüncü dünya ülkelerine büyük meblağlar ödemek istemiyor. ‘Trump’ı istiyoruz’ sloganları atıyorlar. Fransa’yı seviyorum.” ifadelerini kullandı.

Fransa’da 17 Kasım’da başlayan gösteriler, son yılların en şiddetli protestosuna dönüştü. Göstericiler, Cumhurbaşkanı Emmanuel   Macron’dan vergileri  düşürmesini ve ekonomik koşulların iyileştirilmesini talep ediyor.

Trump, Haziran 2017’de, ülkesini iklim değişikliğiyle küresel mücadeleyi hedefleyen Paris Anlaşması’ndan çekme kararı aldığını açıklamıştı.
(AA)

İLGİLİ HABERNefesler tutuldu, binlerce polis teyakkuzda! Paris'te Sarı Yelekliler alarmıNefesler tutuldu, binlerce polis teyakkuzda! Paris'te Sarı Yelekliler alarmı

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:00 08.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more