Sözcü Plus Giriş

Trump’tan şaşkına çeviren cevap: Hala inanıyor musun?

ABD Başkanı Donald Trump, Noel arefesinde Beyaz Saray'da ülke genelinden çocukların telefonda sorularını yanıtladı. Trump'ın yedi yaşındaki bir çocukla Noel Baba hakkında yaptığı sohbet ise sosyal medyanın en çok paylaşılan videoları arasında yer aldı.

Sozcu.com.tr
07:48 -
Trump’tan şaşkına çeviren cevap: Hala inanıyor musun?

Bu oyun her yıl geleneksel olarak yapılıyor. Noel arifesinde Kuzey Amerika Hava-Uzay Savunma Komutanlığı’nı (Norad) arayıp ‘Noel Baba’nın anlık konumu hakkında’ bilgi almak isteyen bazı çocukların telefonları ABD Başkanı Donald Trump ve First Lady Melania Trump’a bağlanıyor.

Trump çifti de çocukların sorularına yanıt verip onlarla sohbet ediyor.

trum-reuters

Sosyal medyada en çok konuşulan görüntüler ise Trump’ın Noel Baba’ya inandığını söyleyen yedi yaşındaki çocuğa yanıtı oldu. Trump, Coleman adındaki çocuğa “Merhaba, Coleman mı? Mutlu Noeller. Nasılsın? Kaç yaşındasın?… Okulda başarılı mısın? Hala Noel Baba’ya inanıyor musun?” diye soruyor. Daha sonra da Trump, “Çünkü yedi yaşında (Noel Baba’ya inanmak) marjinal, değil mi?” derken duyuluyor.

Coleman’ın cevabı ve Trump’ın neden özellikle bu soruyu sorduğu ise anlaşılmıyor. Melania Trump da çağrılardan birine “Umarım hayallerin gerçekleşir” derken duyuluyor. Sosyal medyada görüntüleri paylaşanlar Trump’ın cevabını çocukta ‘travma etkisi yarattığı’ espirileri yaptı.

Son güncelleme: 09:05 25.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more