Sözcü Plus Giriş

Türk hacı adayı kalp krizi geçirdi

Suudi Arabistan basınında yer alan videoda Türkiye'den hacı olmak için Suudi Arabistan'a giden 60 yaşındaki bir kişinin ölümden döndüğü ortaya çıktı. Video kayıtlarına göre bir otelin resepsiyonunda bekleyen adam aniden yere düşüyor. Olaya müdahale eden ilk kişi olan hotel görevlisi adamın hayatını kurtardı.

Sozcu.com.tr
12:02 -
Türk hacı adayı kalp krizi geçirdi

Türkiye’den Suudi Arabistan’a hacı olmak için giden 60 yaşındaki bir adam ölümden döndü… Suudi Arabistan basınında ve sosyal medyada yer alan haberlerde, olayın Medine’deki bir otelin resepsiyon bölümünde yaşandığı ifade edildi.

Video kayıtlarında Medine’deki otelin lobisinde bekleyen adamın oturduğu yerden fenalaşarak yere düştüğü görülürken, hareketsiz kalan adama ilk müdahale hotelin resepsiyonunda çalışan Fahd Ghuwaizi Al Harbi’den geldi. Resepsiyon görevlisi adama müdahale ederek yaşama döndürürken, Türk’ün kimliği açıklanmadı.

İsmi açıklanmayan adamın yüksek tansiyon ve diyabet hastası olduğu açıklanırken Al Harbi’ye Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı tarafıandan onur madalyası verildi.

Son güncelleme: 12:05 07.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more