Türkiye’den Afrin açıklaması!

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Esad-YPG anlaştı iddialarıyla ilgili önemli son dakika açıklamaları yaptı. Çavuşoğlu, "Esad rejimi ikilem içinde" dedi.

Türkiye’den Afrin açıklaması!

Türkiye’den Afrin ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldığı televizyon programında, terör örgütü YPG’nin Esad rejimiyle anlaştığı yönündeki iddialarla ilgili konuştu. Çavuşoğlu, “Esad rejimi Afrin ile ilgili ikilem içinde. Şu ana kadar Rejim güçlerinin Afrin’e girdiği yönünde bir bilgi yok. YPG’ye destek için gelirlerse bizi durduramazlar” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, “YPG’yi kim korursa bizim için eşittir YPG’dir. YPG, Mehmetçik korkusuyla sürekli rejimi davet ediyor” diye konuştu.

‘Afrin’den YPG’nin temizlenene kadar operasyonun devam edeceğini’ söyleyen Çavuşoğlu, “Esas teröristlerin yuvalandığı yer Afrin’in merkezi” dedi.

‘BUNU İLK KEZ Mİ DUYUYORSUNUZ?’

Çavuşoğlu, “Afrin'in merkezine girilecek mi?” sorusuna ise “Bunu ilk kez mi duyuyorsunuz? En çok teröristin olduğu yer orası” cevabını verdi.

İbrahim Kalın'dan YPG-ESAD iddiasına açıklama İlginizi Çekebilir İbrahim Kalın'dan YPG-ESAD iddiasına açıklama Afrin'le ilgili bir açıklama daha! Teröristlerden Esad'a çağrı... İlginizi Çekebilir Afrin'le ilgili bir açıklama daha! Teröristlerden Esad'a çağrı...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...