Sözcü Plus Giriş

Ünlü golfçünün bu kıyafeti olay oldu

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla kadın golfünün yüzü olarak tanınan Paige Spiranac açıklamalarda bulundu. Kariyerinde ilk 1000 sporcu arasında olmayan ama buna rağmen milyonlarca takipçisi olan 24 yaşındaki sporcu, "2015'te katıldığım bir turnuvada giydiğim kıyafet yüzünden ölüm tehditleri aldım" dedi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 12:09, 03/02/2018
Ünlü golfçünün bu kıyafeti olay oldu

İngiliz basını 24 yaşındaki golfçü Paige Spiranac’ı konuşuyor… Önceki gün İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden The Guardian’a konuşan Spiranac, 2015’te Dubai’deki Kadınlar Avrupa Tur, etkinliğine davet edildiğinde yaşadıklarını anlattı.

golfcu

Başarıları yüzünden değil, paylaşımları ve sosyal medyadaki etkisi yüzünden etkinliğe çağrıldığını söyleyen Spiranac, “Buna rağmen insanlar orada oyun oynarken giydiğim elbise büyük tepki çekti. Kıyafetim yüzünden ölüm tehditleri aldım” dedi.

olumtehdidi

Sosyal medya hesapları üzerinden toplam 1.2 milyon takipçisi olan Spiranac, “Kıyafetlerim yüzünden hem ben hem de ailem çok sayıda tehdit aldık” dedi. Tercih ettiği dekolte kıyafetler yüzünden suçlu duruma düşmekten sıkıldığını dile getirdi. Spiranac, “Ben golf sporuna diğer bütün profesyonel sporculardan daha çok katkı sağladım” dedi.