Sözcü Plus Giriş

Washington Post: Muhabirimiz İstanbul’daki Arabistan Başkonsolosluğu’nda gözaltında

ABD'nin saygın gazetelerinden Washington Post, Suudi Arabistan'ı eleştiren haberler ve makaleler yazan muhabiri Cemal Kaşıkcı'nın İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda gözaltında olduğunu iddia etti. Gazete, Kaşıkcı'nın büyükelçiliğe gittikten sonra bir daha görünmediğini duyurdu.

Sozcu.com.tr
07:51 -
Washington Post: Muhabirimiz İstanbul’daki Arabistan Başkonsolosluğu’nda gözaltında

ABD-Türkiye-Suudi Arabistan ekseninde ilginç bir olay yaşanıyor… Washington Post’ta çalışan ve Riyad yönetimini eleştiren yazı ve makaleler yazan gazeteci Cemal Kaşıkcı, dün İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nu ziyaret ettikten sonra ortadan kayboldu.

Reuters'ın çektiği fotoğraflarda İstanbul'daki Suudi Arabistan başkonsolosluğundan çıkan bir araba görüntülendi.

Reuters’ın çektiği fotoğraflarda İstanbul’daki Suudi Arabistan başkonsolosluğundan çıkan bir araba görüntülendi.

Kaşıkcı’nın resmi internet sitesinde, “Jamal, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda gözaltına alındı!” ifadesi yer alırken, Washington Post da gazeteciyle iletişimin kesildiğini açıkladı. ABD basını gelişmeye geniş yer ayırırken Washington ve Riyad’da yetkililer konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Washington Post gazetesinin üst düzey isimlerinden Eli Lopez ise, “Cemal’e ulaşamıyoruz ve çok endişeliyiz. Eğer yazdığı makaleler ve haberleri dolayısıyla gözaltına alındıysa bu çılgınca olur. Umarız iyidir ve yakında kendisinden bilgi alabiliriz” dedi.

EVLİLİK BELGELERİ İÇİN GİTMİŞ
Nişanlısı ve yakın bir arkadaşının dün akşam Reuters’a verdiği bilgiye göre Kaşıkcı’nın, tekrar evlenebilmek için boşanma belgelerini almak üzere dün gittiği Suudi Arabistan’ın İstanbul konsolosluğuna girmesinin üzerinden yedi buçuk saatten fazla süre geçmesine rağmen konsolosluktan çıkış yapmadı.

Kaşıkcı’nın, adını açıklamak istemeyen nişanlısı, TSİ 1300’te konsolosluğa giren gazetecinin geri gelmemesi üzerine polise haber verdiğini söyledi. Konsolosluk binasının dışında bulunan nişanlısı, “Ne olduğunu bilmiyorum. İçeride mi yoksa başka bir yere mi götürdüler bilmiyorum” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:37 03.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more