Reklamsız Sözcü

Youtube saldırganının kimliği açıklandı… Nefret ediyormuş

Video platformu Youtube'un genel merkezine silahlı saldırı düzenleyen ve 3 kişiyi yaralayan zanlının kimliği açıklandı. 39 yaşındaki Nasim Aghdam adlı kadının, saldırının ardından cansız bedeni buldu. ABD basını kadının intihar ettiğini yazdı. Aghdam'ın Türkçe içerikli videolar yayınladığı ortaya çıktı.

Sozcu.com.tr
09:58 -
Youtube saldırganının kimliği açıklandı… Nefret ediyormuş

San Bruno Polis Şefi Ed Barberini, silahlı saldırgan olduğuna inanılan bir kadının binada ölü bulunduğunu ve ölümün “kendisi tarafından açılan bir yaradan kaynaklandığını” söyledi. Amerikan basını kadının intihar ettiğini duyurdu. Olayda 3 kişi yaralanırken, bir kişinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Aghdam saldırı sonrası ölü bulundu.

Aghdam saldırı sonrası ölü bulundu.

Zanlının kimliği ABC televizyon kanalı tarafından İran asıllı Nasim Aghdam olarak açıklandı. ABC’ye konuşan iki polis, olayın terör ile bir ilişkisinin olmadığını söyledi.

saldiri-1

ABD basınında yer alan haberlere göre 39 yaşındaki kadının San Diego’da yaşadığı öğrenildi. Video devini kendi paylaştığı videoları sansürlemekle suçlayan Aghdam’ın psikolojik sorunları olduğu iddia edildi. Kendini hayvan hakları aktivisti olarak tanımlayan Aghdam’ın videoları karşılığında Youtube’dan ücret almamaktan da şikayetçi olduğu ve bu yüzden ‘şirketten nefret ettiği’ öğrenildi

YouTube saldırı sonrası, Aghdam’a ait kanalları kapatırken, saldırganın geçmişte kaydettiği, aralarında Türkçe konuştuğu videoların da bulunduğu bazı içeriklere ulaşmak halen mümkün.

Kadının babasının ise, kızının söz konusu takıntısından haberdar olduğu ve polise bu konuda ihbarda bulunduğu iddia edilirken, Youtube’a da daha önce bir uyarı maili gönderdiği belirtildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:12 04.04.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more