Yunanistan’daki yangın neden çıktı? Dehşete düşüren iddialar…

Tarihinin en korkunç doğal afetini yaşayan Yunanistan'dan kötü haber gelmeye devam ediyor... Ölü sayısının 81 yaralı sayısının ise 187'ye çıktığı Yunanistan'da cesetlerin kimliğini tanımak için çalışmalar devam ediyor. Yunan yetkililer tek tek evlere girerek arama-kurtarma çalışmalarına başladı. Yangının nedenleri olarak ise; ihmalkarlık, kundakçılık ve altyapı gösteriliyor...

Yunanistan, tarihin en korkunç doğal afetinin ardından yaralarını sarmaya başladı… Ölü sayısının 81’e yaralı sayısının ise 187’ye çıktığı yangın felaketi sonrasında arama kurtarma çalışmaları başladı. Yetkililer yangının çıkma sebebiyle ilgili olarak soruşturma başlatırken, neredeyse kömürleşmiş cesetlerin teşhisi için de çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

Yangın felaketi sonrasında ülke içerisinde yaralı ve evsiz kalanlar için yardım kampanyaları başladı.

Yangın felaketi sonrasında ülke içerisinde yaralı ve evsiz kalanlar için yardım kampanyaları başladı.

İrlanda’nın Yunanistan Büyükelçisi Orla O’Hanrahan, eşi Zoe ile balayında olan Brian O’Callaghan-Westrop’un yangında hayatını kaybettiğini açıkladı. Yunanistan terörle mücadele birimi ise yangınla ilgili açıklamalarda bulundu. Reuters’ın haberinde, terörle mücadele biriminin olayla ilgili soruşturma başlattığı ve yangınlardan birinin kasten çıkarıldığını tespit ettiklerini açıkladı. Reuters’ın haberinde bölgede ormanların kasten yakıldığı ve daha sonra bu arazilerin imara açıldığı vurgulandı.

EPA'nın servis ettiği fotoğraflarda ekiplerin ev ev dolaşarak evlerin içinde mahsur kalarak hayatını kaybedenleri aradığı görüldü.

EPA’nın servis ettiği fotoğraflarda ekiplerin ev ev dolaşarak evlerin içinde mahsur kalarak hayatını kaybedenleri aradığı görüldü.

Yetkililer, henüz net olarak kayıp sayısı veremediklerini açıklarken bu sebeple ölü sayısının artmasından endişe ediyor.

Yangının ardından bazı evlerin kapısına, İngilizce olarak

Yangının ardından bazı evlerin kapısına, İngilizce olarak “Biz iyiyiz” anlamına gelen ifadelerin yer aldığı kağıtlar yapıştırıldı.

Yangını yaşayan Mati sakini Agni Gantona, “Biz otomobile atladık vedeniz kenarına gittik fakat birçok insan bunu yapamadı. Yaklaşık 5 saat suda kaldık ve teknelerin bizi kurtarmasını bekledik. Yaklaşık 250-300 kişiydik. Bazılarının vücudunda yanıklar vardı ve bazıları baygındı. Önümüzü göremediğimiz için el ele tutuşarak birbirimizin adını bağırıyorduk” dedi.

Yerel makamlar kayıp sayısının bilinmemesinden dolayı ölü sayısının artabileceğinden endişe ediyor.

Yerel makamlar kayıp sayısının bilinmemesinden dolayı ölü sayısının artabileceğinden endişe ediyor.

Reuters’ın haberinde, şiddetli rüzgar, çam ağaçları, ateş ve paniğin bir araya gelmesiyle felaketin geldiği ifade edildi ve olası bütün kurtarma ve acil durum planlarının bu korkunç kombinasyonla gerçekleştirilemediği belirtildi.

Yunanistan'da korkunç tablo: Araçlar eridi, sedyede sadece kalıntılar var İlginizi Çekebilir Yunanistan'da korkunç tablo: Araçlar eridi, sedyede sadece kalıntılar var

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...