Sözcü Plus Giriş

Yunanistan’dan dördüncü skandala Ankara’dan tepki

Türkiye, Yunanistan makamlarının, 17 Kasım terör örgütü üyesi Dimitris Kufodinas'a dördüncü kez izin hakkı vermesini kınadı.

Sozcu.com.tr
11:50 -
Yunanistan’dan dördüncü skandala Ankara’dan tepki

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Yunanistan makamlarının, 17 Kasım terör örgütünün mensubu, mahkum Dimitris Kufodinas’a dördüncü defa izin hakkı vermesini bir kez daha şiddetle kınıyoruz” ifadesi yer aldı.

İLGİLİ HABERYunanistan'daki skandal karara sert tepki!Yunanistan'daki skandal karara sert tepki!
Açıklamada, “Diplomatlarımızın canına kıymış bir teröriste bu şekilde hoşgörü gösterilmesi, onların anısına ve acılı ailelerine yapılan bir saygısızlıktır. Azılı bir teröristin bu tür düzenlemelerden faydalanması terörle mücadelede büyük zafiyet yaratmaktadır” ifadesi kullanıldı.

Terör suçlarından 16 kez müebbet hapis cezasına mahkum edilen ve 2002’den bu yana Koridallos Cezaevi’nde tutulan “Lukas” kod adlı Kufodinas’a, daha önce de üç kez cezaevi kurulunca izin verilmişti.
17 Kasım terör örgütü, 1991-1994 yıllarında Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği’nde görevli diplomatlar Çetin Görgü ve Ömer Sipahioğlu’nu şehit etmiş, Büyükelçilik Müsteşarı Deniz Bölükbaşı, İdari Ataşe Nilgün Keçeci ve şoför Adil Yıldırım’ı yaralamıştı.

Son güncelleme: 11:54 30.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more