Sözcü Plus Giriş

Yunanistan’dan Yiğit Bulut’a yanıt geldi

Geçtiğimiz hafta Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan Kardak gerilimi sonrasında Yunanistan'a dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kıdemli danışmanı Yiğit Bulut'a Atina'dan yeni bir açıklama geldi. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, "Bu açıklamalar iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmiyor" dedi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 10:41, 02/02/2018
Yunanistan’dan Yiğit Bulut’a yanıt geldi

Geçtiğimiz hafta Yunanistan Savunma Bakanı’nın Kardak Adası’na gitme çabası, Türk Sahil Güvenlik botları tarafından engellenmiş ve bu gelişme Ankara-Atina hattında gerilime sebep olmuştu. Yaşananların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Yiğit Bulut, Yunanistan’ı eleştirmişti.

İlginizi ÇekebilirKardak'ta sıcak gelişme! Yunan Bakan adaya yaklaştırılmadıKardak'ta sıcak gelişme! Yunan Bakan adaya yaklaştırılmadı

Yunanistan’ı sert bir dille eleştiren Bulut’a yanıt Atina’dan geldi. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Alexandros Gennimatas açıklamalarda bulundu. Gennimatas, “Bulut, yaptığı açıklamaların iki ülke ilişkilerinin iyileştirilmesine katkıda bulunmuyor” dedi. Yapılan açıklamada, Bulut’un açıklamalarının Avrupa siyasi kültürüne çok yabancı olduğu belirtildi.

Bulut geçtiğimiz hafta TRT’ye açıklamalarda bulunmuş ve “Ege’deki Kardak Adası’na adım atacak herhangi bir başbakan yetkilisi ya da herhangi bir bakanın kollarını bacaklarını kırarız” demişti.

KARDAK’TA YAŞANAN GERİLİM KAMERALARA BÖYLE YANSIMIŞTI

 

Yayınlanma Tarihi:09:12,