Sözcü Plus Giriş

15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr yani yarıyıl tatili tarihi ve 2018/2019 MEB takvimi…

Bir eğitim öğretim döneminin daha ortasına yaklaşırken tatil planlarını şekillendirmek isteyen veliler, dinlenmek isteyen öğrenciler, 15 tatil tarihi ne zaman ve ilk dönem ne zaman bitecek sorularını soruyorlar. Öğrencilerin rahat bir nefes alıp yoğun temponun ardından dinleneceği 15 tatile kısa bir zaman kaldı. Peki sömestr yani yarıyıl tatili ne zaman başlayacak?

08:54 -
15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr yani yarıyıl tatili tarihi ve 2018/2019 MEB takvimi…

Öğrenciler senenin ortasında dinlenme imkanı bulacakları yarıyıl tatili büyük bir hevesle bekliyor. Öğrencilerin ve velilerin merakla araştırdıkları tarih bu sıralar, 15 tatil ne zaman başlayacak, yarıyıl tatili ne zaman, ilk dönem ne zaman bitecek gibi soruları içeriyor. İşte MEB tarafından duyurulan 15 tatil (sömestr, yarıyıl tatili) tarihi…

15 TATİL NE ZAMAN?

MEB, 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci döneminin 18 Ocak 2019 Cuma günü sona ereceğini ve yarıyıl tatilinin, 21 Ocak 2019 – 1 Şubat 2019 tarihlerinde başlayacağını duyurdu. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayıp 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek. 15 tatilin uzaması beklenmiyor.

15 tatil ne zaman başlayacak? Yarıyıl tatili geliyor! İşte sömestir tatili hakkında merak edilenler

OKULLAR AÇILANA KADAR NELER YAPILABİLİR?

Yoğun bir eğitim öğretim dönemini tamamlayarak tatile hazırlanıldığını ifade eden Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, öğrencilere yönelik “Karnelerinizi alacak, bir dönemin çalışmalarının ilk sonuçlarını göreceksiniz. Karne notları ne başarının ne de başarısızlığın biricik göstergesidir. Öğrenme sürecindeki eksiklerimizi ve öğrenme biçimlerimizi gözden geçirme fırsatıdır” dedi.

“Veliler, öğrenciler ve öğretmenler olarak, karnelerimizden kaba bir başarı ya da başarısızlık sonucu çıkarmaktan öte, kendine yetebilen toplumsal duyarlılıkları gelişmiş, değerlerini günlük hayatına yansıtabilen kişilikler inşa edebilmeyi hedeflemeliyiz.” değerlendirmesini yapan Güngör, “Unutmayalım ki bilgi eksikliğinin telafisi mümkün ama kişilik inşasının eksikliğinin telafisi kolay değildir” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more