2018 ALES soruları ve cevapları açıklandı!

Akademik hayatını sürdürmek ve yüksek lisans, doktora programlarına girmek isteyen öğrencilerin katıldığı ALES geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. ÖSYM, 2018-ALES/2 sorularını ve cevaplarını adayların erişimine açtı. ÖSYM AİS üzerinden ALES sorularına ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

2018 ALES soruları ve cevapları açıklandı!

ALES’e giren öğrencilere güzel haber! 30 Eylül 2018 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2018-ALES/2) giren adayların cevap kâğıtlarının görüntüleri ve sınav soruları yayınlandı.Öğrenciler cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemeleri, sınav soruları ve soruların doğru cevapları öğrenebilecek. ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 23 Ekim 2018 tarihinde saat 14.00’den itibaren 10 gün süreyle erişime açıldı.

ALES SORULARI VE CEVAPLARI SORGULAMA EKRANI

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecekler.

Son dakika ÖSYM muamması! KYK burs başvurusu son gününde ortalığı karıştıran iddia İlginizi Çekebilir Son dakika ÖSYM muamması! KYK burs başvurusu son gününde ortalığı karıştıran iddia

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecekler.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Loading...