2018 AÖF 3 ders sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı?

AÖF öğrencileri geçtiğimiz günlerde mezun olabilmek için 3 ders sınavlarına girdiler. Sınavdan alacakları puanı hesaplamak ve öngörmek isteyenler internetten AÖF 3 ders sınav soruları ve cevapları yayınlandı mı sorusunun cevabını araştırıyor. Bu sınavdan başarılı olanlar mezun olacak. Peki 2018 AÖF 3 ders sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı?

2018 AÖF 3 ders sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı?

2018 AÖF 3 ders sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı? sorusunun cevabını araştıran öğrenciler Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi internet sitesine giriyor. Geçen yıl AÖF 3 ders sınavı 24 Temmuz’da açıklanmıştı. 2018 AÖF 3 ders soruları ve cevapları henüz açıklanmadı ancak birkaç gün içinde açıklanması öngörülüyor.

AÖF 3 DERS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Anadolu Üniversitesi'nin sistemine son senelerde dahil ettiği 3 ders sınavı, geçtiğimiz yıl sınavın hemen ardından 10 gün içerisinde açıklanmıştı. Aynı veriler göz önünde bulundurulursa, Anadolu Üniversitesi'nin AÖF sınav sonuçlarını 31 Temmuz tarihinde açıklayacağı öngörülebilir. Bu tarihler, üniversitenin yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir.

AÖF SINAV SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. Öğrenciler https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim-sonuclar adresinden e-posta adresi yea tc kimlik numarası ve şifrelerini girerek AÖF final sınav sonucunu öğrenebiliyorlar.

AÖF GEÇME NOTU KAÇ?

Açıköğretim Sisteminde “Başarı Notu” alt sınırı uygulanır.

“Başarı Notu” alt sınır değeri, laboratuvar ders uygulamaları ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce olan dersler dışında 30'dur.

30’un altındaki başarı notlarının harf notu karşılığı FF’tir.

Harf notları bir dönem sonunda oluşan başarı notunuza göre belirlenmektedir. Her bir ders için öğrencilerin başarı notunun harf notunun karşılığı, o dönem dersi alan öğrencilerin başarı düzeyine göre değişebilmektedir.

Bir örnekle anlatacak olursak, öğrencinin Türk Dili I dersinin 2016-2017 Öğretim Yılı Güz Dönemindeki başarı notu 70 ve o dönem için bu başarı notunun karşılığı “BB” harf notu olabilir. Yine aynı dersten 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemindeki başarı notu 80 olan bir öğrencinin 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemindeki harf notu ise “BB” olabilmektedir.

Loading...