Sözcü Plus Giriş

2018 AÖF vize sonuçları açıklandı! Anadolu Üniversite sınav sonuçları görüntüleme ekranı

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2018-2019 güz dönemi ara sınav sonuçları açıklandı. AÖF güz dönemi dönem sonu/final sınavları 12-13 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak. AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı haberimizde!

18:50 -
2018 AÖF vize sonuçları açıklandı! Anadolu Üniversite sınav sonuçları görüntüleme ekranı

AÖF güz dönemi ara sınav sonuçları açıklandı. AÖF sınavları dönem başına 2 olmak üzere yılda 4 kez düzenleniyor. Açıköğretim Fakültesi üzerinden vize sınav sonuçlarını öğrenmek mümkün. Öğrenciler haberimizde yer alan linkten TC kimlik numarasını ya da e-posta adresini kullanarak ve şifrelerini girerek vize sonuçlarını görüntüleyebilirler. İşte AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı…

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULA

AÖF SINAVLARI HAKKINDA BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde yeni kayıt yaptıran ve kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmakta olup öğrenciler Cumartesi-Pazar günleri sabah ve öğleden sonra dört oturumda sınavlara katılmaktadırlar.

Sınavlar Türkiye’de sabah saat 9.30'da, öğlenden sonra saat 14.00'da, K.K.T.C. Lefkoşa'da ise sabah saat 08.30’da, öğlenden sonra ise saat 13.00’da yapılmaktadır.

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavlar beş seçenekli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır.

Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Öğrenciler seçmiş oldukları sınav merkezlerinde sınava katılırlar. Öğrencilerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi il, ilçe, bina, salon, sıra, tarihte ve saatte sınava gireceği “Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi”nde belirtilmektedir.

Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.

Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

Sınavların organizasyonu, uygulama ve değerlendirilmesi Anadolu Üniversitesince yürütülmektedir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 21:08 05.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more