Sözcü Plus Giriş

2018 AÖF soruları ve cevapları | AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin merakla beklediği vize sorularını ve cevaplarını yayınladı. Öğrenciler internetten soruları ve cevapları görüntüleyebiliyor. Merak edilen bir diğer konu ise AÖF vize sınavı sonuçları... 2018 AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte AÖF öğrencilerinin merak ettiği soruların cevapları...

17:38 -
2018 AÖF soruları ve cevapları | AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Geçtiğimiz günlerde Açıköğretim Fakültesi tarafından vize sınavları düzenlenmişti.AÖF öğrencileri hem sınav sorularını ve cevaplarını araştırıyor hem de sınav sonuçlarını merak ediyor. AÖF güz dönemi vize sonuçları ne zaman açıklanacak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. AÖF sınav sonuçlarını ve cevaplarını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

2018 AÖF SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?
Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 20 gün içinde Öğrenci Girişi sayfadan açıklanmaktadır. Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır. Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5 (beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz. Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

AÖF SINAVINDA HANGİ NOTLAR GEÇİYOR?
84 – 100 AA 4,00 Geçti
77 – 83 AB 3,70 Geçti
71 – 76 BA 3,30 Geçti
66 – 70 BB 3,00 Geçti
61 – 65 BC 2,70 Geçti
56 – 60 CB 2,30 Geçti
50 – 55 CC 2,00 Geçti
46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti
40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti
33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

İLGİLİ HABERKPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanır? Gözler KPSS önlisans sonuçlarında...KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanır? Gözler KPSS önlisans sonuçlarında...

AÖF’DE BÜTÜNLEME VAR MI?
AÖF’ün bütünleme sınavını neden yapmadığına dair açıklama yapan Anadolu Üniversitesi, konuyu şu ifadelerle açıkladı; Sınavlarda başarının değerlendirilmesinde Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları kullanılmaktadır. Bu sistemde güz ve bahar dönemleri birbiri ile ilişkilidir. Güz döneminde bir öğrencinin başarısız olduğu bir dersi bahar döneminde genel not ortalamasını yükselterek kurtarma şansı vardır. Bütünleme sınavı uygulandığında dönemler arası bağlantı kopacağından ve sistemdeki “Uyarı” ve “Tekrar” durumları uygulanamayacağından öğrenci başarısı olumsuz etkilenecektir. Ders geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir. Tüm bu açıklamalar sonucunda bütünleme sınavı uygulanması durumunda öğrencilerimizin dezavantajlı duruma geleceği değerlendirilmektedir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more