Sözcü Plus Giriş

2018 AÖL 2. Dönem Sınav Giriş Yerleri ne zaman açıklanacak?

MEB tarafından 17 Mart'ta yapılacak olan 2. dönem AÖL sınavı öncesi öğrencilerin gözü Açıköğretim lisesi sınav giriş belgelerine odaklandı. Peki AÖL sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte belgenin çıkarılacağı öğrenci giriş ekranı sayfası ve ayrıntılar...

10:00 -
2018 AÖL 2. Dönem Sınav Giriş Yerleri ne zaman açıklanacak?

2018 AÖL sınavı ne zaman, 2018 AÖL sınav giriş belgesi çıktısı alma işlemi nasıl yapılacak? soruları açıköğretim öğrencileri ve aileleri tarafından merak ediliyor. İşte 2018 AÖL 2. Dönem Sınav Giriş Yerleri ve giriş belgesine ulaşabileceğiniz öğrenci giriş ekranı sayfası.

MEB 2018 sınav takvimine göre Açıköğretim Lise Sınavı bu sene 17 Mart Cumartesi ve Pazar günü 3 oturum şeklinde yapılacak. İlk AÖL sınav oturumu 17 Mart 09.30’da başlayacak. Peki 2018 AÖL sınav giriş belgesi nasıl alınacak? Dikkat! sınav yeri bilgisi posta ya da SMS ile bildirilmeyecek. Online AÖL sınav giriş yeri belgesi çıktısı alınacak.

AÖL SINAVI GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Açık öğretim lisesi öğrencileri sınav giriş belgesini aol.meb.gov.tr sitesinden çıkartabilecek. Gerekli bilgileri girdikten sonra bu sayfa üzerinde giriş belgesini yazdırabilecek. MEB tarafından düzenlenen ikinci AÖL sınav giriş belgesi henüz erişme açılmadı. Resmi bir açıklama yapılmamasına karşın AÖL sınav giriş belgeleri bu hafta açıklanacak. Aşağıdaki linke tıklayarak sınav giriş yerleri sayfasına ulaşabilirsiniz

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKARTMA EKRANI

AÖL SINAVINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Açık Öğretim Lisesi sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır.

Sınavlarda;

Her dersten 20 soru sorulmaktadır,

Her soru 4 seçeneklidir,

Her doğru cevabın değeri 5 puandır,

Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez (götürmez).

Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more