Sözcü Plus Giriş

2018 KPSS ne zaman? ÖSYM sınav takvimi açıklandı! İşte Önlisans, lisans ve lise KPSS başvuru tarihleri…

Kamu personeli olarak çalışmak isteyen yüzbinlerce aday "2018 KPSS ne zaman" ve "KPSS başvuru tarihleri" araştırıyor. ÖSYM sınav takvimi ile göre lisans, önlisans ve ortaöğretim (lise) Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuru tarihleri duyuruldu. Peki 2018 yılında KPSS başvuruları ne zaman yapılacak?

09:19 -
2018 KPSS ne zaman? ÖSYM sınav takvimi açıklandı! İşte Önlisans, lisans ve lise KPSS başvuru tarihleri…

Kamu kurumlarında çalışmanın ilk şartı KPSS sınavına katılıp yeterli puanı almak… Yüzbinlerce memur adayı şimdiden hazırlıklarına başladı ve KPSS sınavı başvuru tarihlerini bekliyor. 2018 yılında KPSS ne zaman yapılacak? KPSS başvuruları hangi tarihte?

KPSS NE ZAMAN?

ÖSYM'nin sınav takvimi içerisinde 2018 yılında yapılacak olan KPSS sınavları için başvuru ve sonuç tarihleri belli oldu. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi takvimi yayımladı.

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 22 Temmuz’da düzenlenecek. Adaylar bu sınav için 10-21 Mayıs tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek.  Sonuçlar 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.
KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos’ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos'ta açıklanacak.

Ortaöğretim KPSS 7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek. Sınav için başvurular 3-19 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. ‘2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi’ne ÖSYM'nin internet adresinden erişilebilecek.

15 dakika kuralı: Sınav merkezi bu sene uygulanan ve tartışılan 15 dakika kuralını 2018 yılında uygulamayacaktır.

Açık uçlu ve kısa cevaplı sorular: Bu sene de açık uçlu ve kısa cevaplı sorular kurum tarafından sınavlarda sorulacaktır

kpss

SINAV ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

Resmi duyuru yapılmaması nedeniyle sınav ücretlerinin ne kadar olacağı net olarak bilinmemektedir. Fakat geçtiğimiz dönem gerçekleşen sınavda, alanlara katılım sağlayacaklardan 40, genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavına katılım sağlayacaklardan ise 60 lira talep edilmişti. Bu yıl fiyatlarda artış olması beklenebilir.

Son güncelleme: android-time 09:21 22.02.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more