2018 KPSS ne zaman yapılacak? Lisans mezunları için ÖSYM KPSS geç başvuru tarihi…

KPSS lisans sınavı için başvurular tamamlandı. Başvuru tarihini kaçıran adaylar geç başvuru ne zaman araştırıyor. Önlisans ve lise (ortaöğretim) KPSS başvuruları ise henüz başlamadı. Peki 2018 ÖSYM KPSS ne zaman yapılacak?

2018 KPSS ne zaman yapılacak? Lisans mezunları için ÖSYM KPSS geç başvuru tarihi…

Lisans mezunları KPSS başvurularını tamamladı ve sınava hazırlanıyor. Önlisans ve lise mezunları ise KPSS başvuru tarihini bekliyor. Sınavlara başvuru yapmayı kaçıran lisans mezunu adaylar için ÖSYM KPSS geç başvurularının ne zaman yapılacağını duyurdu. KPSS lisans sınavına geç başvuru yapmak isteyenler 6 Haziran 2018'de yapabilecek. İşte KPSS tarihleri…

KPSS NE ZAMAN?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 22 Temmuz'da düzenlenecek. Adaylar bu sınav için 10-21 Mayıs tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek. Sonuçlar 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.

KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos'ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos’ta açıklanacak.

sinav-shutterstock

GEÇ BAŞVURU TARİHİ VE SINAV ÜCRETLERİ

Geç başvuru tarihi: (KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT): 6 Haziran 2018

Genel Yetenek-Genel Kültür / Eğitim Bilimleri / ÖABT : 90,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavlarının Her Bir Oturumu İçin : 60,00 TL

KPSS ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATACAK?

KPSS sınavına girmek için başvuru yapacak olan adaylar sınav ücreti olarak ödeyecekleri ücretleri nereye hangi bankaya, nasıl ödeyeceklerini merak ediyorlar. Ücretlerin yatırılacağı bankalar; T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk PTT ve Halk Bankası olarak belirlendi.

Loading...