Sözcü Plus Giriş

2018 KPSS tarihileri belli oldu! ÖSYM KPSS başvuruları ne zaman başlıyor?

Memur olmak isteyenler için ilk aşama olan KPSS lisans, önlisans ve ortaöğretim (lise) sınav tarihleri belli oldu. KPSS'ye hazırlanan onbinlerce memur adayı Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuru tarihini bekliyor. Peki 2018 ÖSYM KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte KPSS başvuru tarihi...

12:36 -
2018 KPSS tarihileri belli oldu! ÖSYM KPSS başvuruları ne zaman başlıyor?

Kamu kurumlarında çalışmanın ilk şartı KPSS’den yeterli puanı almak. Memur adayları hedefledikleri puana ulaşmak için KPSS hazırlıklarına devam ediyor. Bir yandan da başvurularını tamamlamak için başvuru tarihini bekliyorlar. Peki KPSS sınavı ne zaman? Başvurular başladı mı? İşte tüm merak edilenler…

PSS NE ZAMAN?

ÖSYM’nin sınav takvimi içerisinde 2018 yılında yapılacak olan KPSS sınavları için başvuru ve sonuç tarihleri belli oldu. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi takvimi yayımladı.

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 22 Temmuz'da düzenlenecek. Adaylar bu sınav için 10-21 Mayıs tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek.  Sonuçlar 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.
KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos'ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos’ta açıklanacak.

Ortaöğretim KPSS 7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek. Sınav için başvurular 3-19 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. ‘2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi'ne ÖSYM’nin internet adresinden erişilebilecek.

15 dakika kuralı: Sınav merkezi bu sene uygulanan ve tartışılan 15 dakika kuralını 2018 yılında uygulamayacaktır.

Açık uçlu ve kısa cevaplı sorular: Bu sene de açık uçlu ve kısa cevaplı sorular kurum tarafından sınavlarda sorulacaktır
kpss

SINAV ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

Resmi duyuru yapılmaması nedeniyle sınav ücretlerinin ne kadar olacağı net olarak bilinmemektedir. Fakat geçtiğimiz dönem gerçekleşen sınavda, alanlara katılım sağlayacaklardan 40, genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavına katılım sağlayacaklardan ise 60 lira talep edilmişti. Bu yıl fiyatlarda artış olması beklenebilir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more