2018 Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB’den flaş açıklama!

Binlerce öğretmen adayının merakla beklediği sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Adaylar geçtiğimiz günlerde mülakat sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih işlemlerini gerçekleştirmişti. Peki sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konuya ilişkin tüm detaylar...

2018 Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB’den flaş açıklama!

Öğretmenlik hayali kuranlar merakla sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi Twitter hesabından bir açıklama geldi. Açıklamada “20 bin sözleşmeli öğretmen ataması, yarın saat 11.00'de Bakan Selçuk'un katılımıyla MEB Başöğretmen Salonu’nda düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek.” denildi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN İSTENECEK BELGELER

Atamaları kendilerine tebliğ edilenler, tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde göreve başlayacak. Atanan adaylardan istenecek belgelerse şöyle sıralandı:

– Son altı ay içinde çekilmiş altı adet vesikalık fotoğraf,

– Mal bildirimi (İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden temin edilecek),

– Elektronik başvuru formunun onaylı örneği,

– Başvuru esnasında ‘Pedagojik Formasyon Belgesi’ yerine resmi yazı ibraz edenlerden ‘Pedagojik Formasyon Belgesi’.

– Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

ogretmen-ogrenci-shutterstock

ATAMASI İPTAL EDİLENLER BİR YIL BAŞVURAMAYACAK

Ataması iptal edilenler, bir yıl süreyle sözleşmeli öğretmenliğe atanmak için başvuruda bulunamayacak. Gerekli şartları taşımadıkları için atamaları iptal edilenlerle süresi içinde göreve başlamayanların yerine, sözlü sınav sonuçlarının kesinleştiği tarihten itibaren altı aylık süre içinde puan üstünlüğüne göre atama yapılabilecek.

ATANANLARIN ÇALIŞMA SÜRESİ 4+2 YIL!

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonucu ataması çıkan öğretmenler atandıkları ilde 4 yıl süresince sözleşmeli olarak çalışacak. Her sene öğretmenlerle sözleşme yenilenecek. 4 yıl süresi sonunda öğretmenler kadroya alınacaklar. 2 yıl da kadrolu olarak çalışacak öğretmenler atandıkları yerde toplamda 6 yıl çalıştıktan sonra faklı illere tayin isteyebilecek. Eş durumu özrüne bağlı yer değiştirme isteyecek olan öğretmenler 4 yıl sözleşmeli oldukları için bu haktan yararlanamayacaklar. 4 yılın sonunda kadroya geçtikten sonra eş durumu tayin başvuru hakkı elde edecekler.

Loading...