2018 YDS başvuruları ne zaman sona erecek? Elinizi çabuk tutun!

Yabancı Dil Sınavı (YDS) başvuruları geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Akademik kariyer için adayların bu sınavdan iyi bir skor elde etmeleri gerekiyor. Bankalara ücretlerini ödeyenlerin internet üzerinden ÖSYM'nin resmi sitesine girerek YDS başvurularını tamamlamaları gerekiyor. İşte ÖSYM YDS başvuru ekranı ve YDS hakkında bilinmesi gerekenler...

2018 YDS başvuruları ne zaman sona erecek? Elinizi çabuk tutun!

2018 YDS başvuruları 18 Temmuz’da başlamıştı. Başvuruların sona ermesine iki gün kaldı. YDS başvuruları 26 Temmuz’da sona erecek.9 Eylül 2018 günü düzenlenecek olan 2018 YDS Sonbahar dönemi sınavı için başvuru klavuzu da yayınlandı.YDS başvuru ücreti bu sene 100 lira olarak belirlendi.

ais.osym.gov.tr/Yetki/Giris?ReturnUrl=%2FYDS%2F2018%2F2%2FBasvuruKayit" target="_blank">ÖSYM YDS BAŞVURU EKRANI

YDS BAŞVURU KLAVUZU


YDS PUANLANDIRMA SİSTEMİ

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,
90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi
olarak kabul edilir.

YDS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKALARA ÖDENECEK?
Ödeme Yerleri:Akbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Finansbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası'nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; İNG Bank'ın tüm şubeleri, internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası'nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM'den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

Loading...