2018 YKS sonuçları ne zaman açıklanır? YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

Üniversite öğrencisi olma hayali kuran adaylar 2018 YKS sonuçları ne zaman açıklanır sorusunun cevabını internette araştırıyor. YKS TYT AYT ve YDT sonuçların açıklanmasının ardından tercih aşaması başlayacak. ÖSYM tarafından öğrencilerin tercih edebileceği yükseköğretim programları ve kontenjanları içeren güncel bilgilerin yer aldığı kılavuz yayınlandı. İşte 2018 YKS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih...

2018 YKS sonuçları ne zaman açıklanır? YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

Öğrenciler dikkat! Merak ettiğini bütün bilgileri haberimizde derledik. ÖSYM tarafından yurt genelinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavının sonuçları, 31 Temmuz 2018 tarihinde erişime açılacak. Sonuçlar, ÖSYM’nin AİS ekranı üzerinden görüntülenebilecek. Sonuçların açıklanmasının ardından tercihler, 07-14 Ağustos tarihlerinde yine AİS üzerinden alınacak.

YKS TERCİH KLAVUZU İÇİN TIKLAYIN

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), YKS sorularını ve cevaplarını yayınladı. Hatırlanacağı üzere üniversite sınav sisteminde bu sene değişiklik yapılmıştı. Geçmiş yıllara nazaran fen bilimleri ve sosyal bilimler sınavları kolay bulunmuştu. Üniversite hayali kuranlar internet üzerinden ÖSYM aday işlemleri sistemine giriş yaparak 2018 AYT, TYT, YDT sorularına ve cevaplarına bakmak, puanlarını tahmin etmeye çalışıyor. YKS sonuçlarının ise 31 Temmuz'da açıklanması bekleniyor.

ogrenci-sinav-iha
Loading...