Sözcü Plus Giriş

Binlerce öğrenciye müjde! 2018 Üniversite öğrencilerine af geliyor!

Başbakan Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu'nun ardından yaptığı açıklamalarda milyonlarca vatandaşı ilgilendiren düzenlemeler duyuruldu. Başbakan binlerce öğrenciye af yolunun açıldığını ancak terör ile bağlantısı olanların bu aftan yararlanamayacağını dile getirdi.

Güncellenme: 21:48, 30/04/2018
Binlerce öğrenciye müjde! 2018 Üniversite öğrencilerine af geliyor!

Başbakan Yıldırım, üniversiteyi bırakanlar için de bir düzenleme olduğunu belirterek “Üniversitede okuyan 8 milyona yakın gencimiz var.Bunların okulu 7 yılda bitirme mecburiyeti var. Ancak bunlar içerisinde öğretimine devam edemeyen gençlerimiz oluyor. Bu öğrencilere bir kereliğine üniversitelere dönme imkanı veriyoruz. Bunların sayısı 500 bine yakın. Kaydı silinen öğrencilere bir kerelik üniversiteye dönme imkanı veriyoruz. Ancak bunun da bir koşulu var. O da teröre bulaşmamış olmaları” dedi.

 

İlginizi ÇekebilirEmeklilere ne kadar ikramiye verilecek? Başbakan Yıldırım açıkladı | 12 milyon emekliye 2 ikramiyeEmeklilere ne kadar ikramiye verilecek? Başbakan Yıldırım açıkladı | 12 milyon emekliye 2 ikramiyeİlginizi ÇekebilirSon Dakika... Başbakan açıkladı: O borçlara af geliyorSon Dakika... Başbakan açıkladı: O borçlara af geliyor
Yayınlanma Tarihi:21:20,