Sözcü Plus Giriş

AÖL sınav giriş yeri öğrenme ekranı… Açık lise sınav giriş belgesi nasıl çıkarılır?

8-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olan AÖL (Açık lise) 1. dönem sınavları için kısa bir süre kaldı ve AÖL sınav giriş yerleri açıklandı. AÖL sınavlarına girecek olan adayların kontrol etmek için arama motorlarında araştırdığı AÖL sınav giriş yerleri haberimizde...

08:03 -
AÖL sınav giriş yeri öğrenme ekranı… Açık lise sınav giriş belgesi nasıl çıkarılır?

AÖL sınav giriş yerleri açıklandı. AÖL yani Açık Lise sınavları 8-9 Aralık tarihlerinde yapılacak. Öğrenim hayatlarını uzaktan eğitim ile devam ettiren öğrenciler AÖL sınav girş belgesi nasıl çıkartılır merak ediyor. Haberimizde bulunan linkten AÖL sınav giriş yerinizi öğrenebilir ve belgenizi çıkartabilirsiniz. Güvenlik Kodu, Öğrenci Numarası ve şifre bilgileri ile gerekli belgelere ulaşılabilir…

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ TIKLA ÖĞREN!

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİNİN ALINMASI

  • Sınava Giriş Belgeleri “www.aol.meb.gov.tr” resmi web sitesinde yayınlanmaktadır. Bu adresten alınacak Sınav Giriş Belgesine ait bilgisayar çıktısı ile sınava girilmelidir.
  • Sınav Giriş Belgesi fotoğrafsız ise, öğrencinin sınav esnasında herhangi bir mağduriyet yaşamaması için, sınav öncesinde fotoğrafının sisteme irtibat bürolarınca eklenmesi ve fotoğraflı giriş belgesinin alınması gerekmektedir.
  • Öğrencilerin adreslerine herhangi bir sınav evrakı gönderilmemektedir.
  • Sınav Giriş Belgesindeki bilgiler ile açıklamaları dikkatlice okuyunuz.
  • Sınav Giriş Belgenizde belirtilen okul ve salonda sınava girmeniz gerektiğini unutmayınız.
  • Sınav gününden önce sınava gireceğiniz yeri mutlaka görünüz.

AÇIKÖĞRETİM LİSELERİNDEN MEZUN OLMA PUANLARI

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir.

Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması,
Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Bu alt limitlere sahip olan öğrenciler, Açık Öğretim lisesinden mezun olabilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:18 05.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more