Sözcü Plus Giriş

ALES geç başvuru tarihi yaklaşıyor! İşte 2018 ÖSYM ALES sınav tarihi…

ALES başvuruları geçtiğimiz günlerde son buldu. Başvuruları kaçıran öğrenciler ALES geç başvuru tarihini araştırıyor. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra akademik kariyerine devam etmek isteyenler ALES hazırlıklarına devam ediyor. Peki sınav ne zaman, geç başvurular başladı mı?

10:12 -
ALES geç başvuru tarihi yaklaşıyor! İşte 2018 ÖSYM ALES sınav tarihi…

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ALES başvuru tarihini kaçıran adaylar geç başvurular ne zaman başlayacak merak ediyor. 6 Mayıs 2018’te gerçekleştirilecek ALES’in başvuruları 15 Mart’ta son buldu. ALES geç başvuru tarihi ise 28 Mart olarak belirlendi. İşte 2018 ALES hakkında merak edilenler…

ALES GEÇ BAŞVURU YAPACAKLAR DİKKAT!

ALES başvurusunu yapamayan ve başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için bulunan geç başvuru işlemi, 28 Mart 2018 tarihinde yapılacaktır. Geç başvuru yapacak olan adaylar 150,00 TL sınav ücretini de aynı gün içinde yatırmalıdır. Aksi durumda başvurular iptal olacak ve adayların sınava girmesi için sınav giriş belgesi basılmayacak ve adaylar sınava giremeyecektir.

DİKKAT: Geç başvuru gününde başvurusunu yaptığı halde sınav ücretini aynı gün içinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri silinecektir.

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, başvurunun yapıldığı gün ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecektir.

ALES PUANINIZ NE ZAMANA KADAR GEÇERLİ OLACAK?

ALES puanı yüksek lisans ve doktora girişlerinde büyük önem taşıyor. Başvurularınızda ALES puanınızın geçerli olması için son 5 yıl içindeki bir sınavdan hedeflediğiniz puanı almış olmanız gerekiyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more