Sözcü Plus Giriş

AÖL 3. dönem kayıt yenileme işlemleri… AÖL kayıt yenilemeleri ne zaman başlayacak?

AÖL 3. dönem kayıt işlemleri neler? Liseye dışarıdan devam eden öğrenciler için büyük önem taşıyan Açık Öğretim Liseleri (AÖL) senede 3 dönem olarak devam eden bir müfredat programına sahip. AÖL'de 3. dönem kayıtları nasıl yapılacak? Açık Lise kayıt yenileme işlemlerini yapmak için yapılması gereken işlemler...

10:33 -
AÖL 3. dönem kayıt yenileme işlemleri… AÖL kayıt yenilemeleri ne zaman başlayacak?

AÖL 3. dönem kayıt yenileme işlemleri geçtiğimiz günlerde başladı ve 20 Mayıs tarihine kadar devam edecek. AÖL ders kayıdı için hangi banka işlemleri gerekli? AÖL 3. dönem kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılacak? İşte detaylar…

2018 AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme sınav bedelini ödemek zorundadır. 2018 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme sınav bedeli, 35 TL olarak belirlenmiştir.

ogrenci-sinav-iha

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

AÖL'de kayıt yaptıracak öğreniler şu adımları izleyecek. Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün, mesai saatinin bitemesini bekleyecekler. Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

18 yaşından gün almamış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin yılda 2 dönem, 3. Dönem sınavının ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almış olanların ise yılda 3 dönem kayıt yenilemeleri zorunludur. Öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more