Sözcü Plus Giriş

AÖL kayıtları ve kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek? Açık lise için önemli tarihler…

AÖL'de 2018-2019 eğitim öğretim döneminde yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri gerçekleştirilmeye devam ediyor. AÖL kayıt başvuruları devam ederken AÖL kayıt yenileme işlemleri için de kısa süre kaldı. MEB'in yayınladığı AÖL takvimi bu noktada öğrencilere rehber oluyor. İşte AÖL kayıtları ve kayıt yenileme işlemlerine dair detaylar...

07:48 -
AÖL kayıtları ve kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek? Açık lise için önemli tarihler…

Açık lise kayıt ve kayıt yenileme tarihleri belli oldu. MEB, 2019 AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemler için yayınlanan takvimle beraber AÖL kayıt işlemleri başladı, AÖL kayıt yenileme işlemleri için ise kısa bir süre kaldı. AÖL’de önemli tarihler şu şekilde…

AÖL KAYIT, KAYIT YENİLEME VE SINAV TARİHLERİ

I. dönem yeni kayıt işlemleri. 20 Ağustos- 5 Ekim 2018
I. dönem kayıt yenileme işlemleri. 3 Eylül – 5 Ekim 2018
I. dönem sınava giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması. 01 Aralık 2018
I. DÖNEM SONU SINAVLARI 08-09 Aralık 2018

II. dönem yeni kayıt işlemleri. 7 Ocak- 25 Ocak 2019
II. dönem kayıt yenileme işlemleri. 15 Ocak – 30 Ocak 2019
II. DÖNEM SONU SINAVLARI 30 – 31 Mart 2019

III. dönem kayıt yenileme işlemleri. 06 – 17 Mayıs 2019
III. dönem sınav giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması. 24 Haziran 2019
III. DÖNEM SONU SINAVLARI 6-7 Temmuz 2019

KİMLER AÖL ÖĞRENCİSİ OLABİLİR?

18 yaşından gün almamış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin yılda 2 dönem, 3. Dönem sınavının ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almış olanların ise yılda 3 dönem kayıt yenilemeleri zorunludur.
Öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır.

KAYIT YENİLEME VE DERS SEÇME

Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif vey donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün, mesai saatinin bitemesini bekleyecekler.
Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more