Sözcü Plus Giriş

AÖL sınav giriş yerleri ve belgeleri belli oldu mu? Açıköğretim Lisesi sınav ve sonuç tarihi değişti

Milli Eğitim Bakanlığı, AÖL sınav tarihlerinin değiştiğini duyurdu. AÖL öğrencileri sınav giriş yerleri ve belgelerini ne zaman açıklanacağını araştırıyor. AÖL sınav tarihini değişmesi ile sınav giriş yerleri ve belgelerinin yayımlanacağı zaman da ertelenmiş oldu. İşte MEB açıklaması ile değişen Açıköğretim Lisesi sınav ve sonuç tarihleri...

10:38 -
AÖL sınav giriş yerleri ve belgeleri belli oldu mu? Açıköğretim Lisesi sınav ve sonuç tarihi değişti

AÖL öğrencileri sınavlardan önce sınav giriş yerlerini ve belgelerinin yayımlanmasını bekliyor. 17 Mart tarihinde yapılacak olan AÖL sınavı 31 Mart-1 Nisan tarihine ertelendi. MEB yaptığı açıklama ile AÖL sınav ve sonuç yeni tarihlerini duyurdu. İşte Açıköğretim Lisesi hakkında tüm detaylar…

MEB DEĞİŞİKLİKLERİ DUYURDU! İŞTE YENİ AÖL TARİHLERİ…

MEB Açık Öğretim Lisesi siteleri üzerinden AÖL giriş tarihlerine dair yapılan değişiklikleri yayınladı. Yapılan duyuruya göre; Merkezi Sistem Sınav Uygulama Takviminde 17 – 18 Mart 2018 tarihinde yapılması kararlaştırılan 2. Dönem Açık Öğretim Kurumları Sınavları, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Baskı Ünitesinde meydana gelen teknik arıza sebebiyle 31 Mart – 01 Nisan 2018 tarihlerinde yapılması kararlaştırılmıştır. Ayrıca 3. Oturumun saat 15.00′ a alınmasının nedeni ÖSYM sınav takviminde yer alan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının sabah saat 10.15′ te yapılacak olmasından kaynaklanmaktadır.
aol-sinav-tarihleri-yeni

AÖL SINAV YERLERİ AÇIKLANDI MI?

AÖL sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgeleri henüz belli değil. Açık öğretim lisesi öğrencileri sınav giriş belgesini aol.meb.gov.tr sitesinden çıkartabilecek. Gerekli bilgileri girdikten sonra bu sayfa üzerinde giriş belgesini yazdırabilecek.
kpss sinav-iha-880

AÖL NEDİR?

Açık Öğretim Lisesi 1992 yılında kurulan uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimi veren ve bu hizmeti merkezi sistemle yürüten, Film Radyo ve Televizyonla Eğitim Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur. Film Radyo ve televizyonla Eğitim başkanlığı ile Bilgisayar Eğitimi ve Hizmetleri Genel Müdürlüğü 03.04.1998 tarih ve 4359 sayılı kanunla hizmetlerini Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü adı altında toplamıştır. Açık Öğretim Lisesi 3 Nisan 1998 tarihinden itibaren Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde eğitim etkinliklerini devam ettirdi. Açık Öğretim Lisesi halen faaliyetlerini, 14 Eylül 2011 tarih ve 652 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde sürdürmektedir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more